Wiadomości

  • 12 listopada 2010
  • wyświetleń: 1696

Zatrzymani za napad na listonoszkę

Czechowiccy policjanci ustalili i zatrzymali 31-letniego bielszczanina podejrzanego o napad na listonoszkę. To kolejne zatrzymanie w sprawie rozboju, do którego doszło 24 czerwca tego roku.

Do napadu doszło przed południem w Czechowicach-Dziedzicach na ulicy Tetmajera. Zamaskowany kominiarką bandyta zaczaił się na pracownicę poczty w klatce schodowej bloku. Był wyjątkowo agresywny i brutalny. Pobił kobietę i zrabował saszetkę z pieniędzmi.

Już następnego dnia po napadzie, policjanci z Czechowic-Dziedzic namierzyli pierwszego ze sprawców. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec tego miasta, który wcześniej był już karany za podobne przestępstwa. Sąd Rejonowy w Pszczynie, na wniosek policji i prokuratury, tymczasowo aresztował zatrzymanego.

W toku dalszych czynności prowadzonych w tej sprawie, policjanci ustalili, że zatrzymany bandyta nie działał sam. W napadzie pomógł mu jego 31-letni wspólnik, który przywiózł go na miejsce zdarzenia swoim samochodem i pomógł w ukryciu zrabowanych pieniędzy. W czwartek go zatrzymano. Sąd podjął w piątek decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Za napad zatrzymani mężczyźni mogą trafić do więzienia nawet na 12 lat.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.