czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 listopada 2010
  • wyświetleń: 4027

Plany inwestycyjne w Ligocie

Urząd Miejski przedstawił koncepcję zagospodarowania terenów w Ligocie (pomiędzy ulicami Wapienicką, Dworską i Woleńską), o przekazanie których z Agencji Nieruchomości Rolnych stara się Gmina Czechowice-Dziedzice.

Plany inwestycyjne w Ligocie


Przedstawienie takiego planu jest wymogiem koniecznym, który Gmina musiała spełnić, aby przekazanie tych terenów stało się faktem. Gdy tylko Gmina uzyska prawa własności do tych terenów, planuje się ich zagospodarowanie o profilu rekreacyjno-sportowym.

Obok planowanego przedszkola mają powstać dwa place zabaw (przedszkolny i ogólnodostępny), a w pobliżu stanie stadion z bieżnią i trybunami, zapleczem szatniowym, boiskiem treningowym oraz drugim boiskiem, tym razem wielofunkcyjnym.

Wybudowane zostaną także kawiarnia i kręgielnia, obok których będzie przewidziane i przygotowane miejsce na estradę w celu organizacji różnego rodzaju imprez rekreacyjnych i rozrywkowych, koncertów, festynów, pikników oraz innych imprez i uroczystości.

Całości dopełnią skatepark i tor rowerowy, wokół całego kompleksu nie zabraknie również parkingów.

aka / czecho.pl, źródło: UM Czechowice-Dziedzice, www.um.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.