Wiadomości

  • 19 listopada 2010
  • wyświetleń: 16522

Sondaż: Ogiegło przed Błachutem

Alicja Ogiegło wygrała w ostatnim przedwyborczym sondażu na portalu czecho.pl. Otrzymane 49% nie gwarantuje jednak kandydatce Platformy Obywatelskiej zwycięstwa w I turze niedzielnych wyborów.

Sondaż: Ogiegło przed Błachutem
Kandydaci na burmistrza: Marian Błachut, Marek Kwaśny, Zygmunt Mizera i Alicja Ogiegło


W niedzielnych wyborach o nasze głosy i fotel najważniejszej osoby w mieście będzie ubiegała się czwórka kandydatów. Są to: Marian Błachut (Komitet Wyborczy Stowarzyszenia "Nowa Inicjatywa"), Marek Kwaśny (Komitet Wyborczy Wyborców Rodzina-Prawo-Wspólnota), Zygmunt Mizera (Komitet Prawo i Sprawiedliwość) i Alicja Ogiegło (Komitet Platforma Obywatelska RP).

W środę i czwartek klubowicze czecho.pl mogli oddawać głosy na kandydatów na burmistrza Czechowic-Dziedzic. Była to druga ankieta przedwyborcza. Jej celem było sprawdzenie na kilkadziesiąt godzin przed wyborami, jakie szanse na zwycięstwo mają poszczególni kandydaci i jak zmieniały się preferencje wyborcze w czasie kampanii.

Najwięcej głosów zdobyła Alicja Ogiegło - 49%. To jednak za mało, aby wygrać już w pierwszej turze. Jeśli taki wynik by się potwierdził, wówczas 5 grudnia o stanowisko burmistrza rywalizowałaby z Marianem Błachutem, który otrzymał 44% głosów. Dwójka pozostałych kandydatów, Marek Kwaśny i Zygmunt Mizera, otrzymali odpowiednio 4% i 3% głosów.

W pierwszej ankiecie przedwyborczej, która zakończyła się 10 listopada, internauci czecho.pl najliczniej zagłosowali także na Alicję Ogiegło. Kandydatka Platformy Obywatelskiej zdobyła wówczas 45% głosów. Marianowi Błachutowi zaufanie powierzyło 41% klubowiczów czecho.pl. Co dziesiąty czytelnik czecho.pl deklarował, że odda swój głos na Marka Kwaśnego. Najmniej głosów w ankiecie uzyskał Zygmunt Mizera - tylko 4%.

aka

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.