czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 listopada 2010
  • wyświetleń: 1987

Kontrola busów w województwie

Przewożenie większej niż dozwolona liczby pasażerów, przekraczanie dopuszczalnej prędkości, zły stan techniczny pojazdów, to – jak wynika z przeprowadzonej przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Katowicach kontroli - najczęstsze przewinienia właścicieli i kierowców busów.

Podczas trzytygodniowej kontroli na śląskich drogach policjanci z drogówki oraz inspektorzy transportu drogowego sprawdzili 74 pojazdy i zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych. Przyczyną ich zatrzymania było m.in. niesprawne oświetlenie, uszkodzona przednia szyba i brak wymaganych wyjść awaryjnych.

Kontroli poddane były nie tylko samochody przewoźników regularnie poruszające się na terenie województwa śląskiego w ramach komunikacji miejskiej, ale i auta, w których podróżowali pracownicy firm. Jak wynika z kontroli, nadal zdarzają się sytuacje, w których przewożona jest zbyt duża liczba pasażerów, niż miejsc w busie. Do 10 listopada br. wykryto 9 takich przypadków. Nałożono także 3 mandaty za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, a w 15 przypadkach ujawniono inne nieprawidłowości: brak wymaganych dokumentów i wpisu do prawa jazdy, brak gaśnicy czy oznakowania pojazdu.

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Katowicach zapowiedział, że nadal będą prowadzone wzmożone kontrole busów na terenie naszego województwa.

aka / czecho.pl, źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.