Wiadomości

  • 18 listopada 2010
  • wyświetleń: 3680

Mało kandydatek z Czechowic-Dziedzic

Na 151 kandydatów do Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach naliczyliśmy zaledwie 35 kandydatek.

Najwięcej, bo 12 pań, ma na swoich listach KW Platforma Obywatelska RP. Na drugim miejscu plasuje się KW Prawo i Sprawiedliwość z liczbą 9 kandydatek. Na trzecim miejscu jest komitet KWW Rodzina Prawo Wspólnota z 8 paniami na listach, a na czwartym KW Nowa Inicjatywa z liczbą 6 kandydatek. KWW Innowacyjny Rozwój to typowo męska lista, nie ma tam żadnej kobiety.

Najpopularniejsze imiona wśród kandydatek to Krystyna (3), Anna (2), Beata (2), Małgorzata(2), Urszula (2) oraz Barbara (2). Patrząc statystycznie - to niewiele pań z naszej gminy zdecydowało się powalczyć o fotel radnej – zaledwie 23 procent. Jakie są ich szanse okaże się już w poniedziałek, 22 listopada, gdy będziemy znać skład przyszłej Rady Miejskiej.

O jeden fotel radnego w naszej gminie walczy nieco ponad 7 osób. Do obsadzenia jest 21 miejsc.

SK / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.