czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 listopada 2010
  • wyświetleń: 8696

Uczniowie spędzili noc w szkole

O tym, że noc spędzona w szkole, do której codziennie „trzeba” chodzić to nie lada atrakcja przekonało się 60 uczniów starszych klas szkoły podstawowej w Zabrzegu. Spędzili w swoich murach szkolnych noc z piątku na sobotę (19/20 listopad). Na korytarzach i w klasach można było spotkać wyłącznie duchy, strachy i inne straszne postacie.

Dyrektor szkoły Barbara Parchańska oraz nauczycielki: Barbara Tomaszewska, Zyta Rojczyk i Anna Sygut przygotowały po raz kolejny dla swoich uczniów w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” nocne spotkanie z książką. Tym razem były to „Strachy na lachy”.

Wieczór z duchami rozpoczął się zabawą w popularne podchody. Następnie dzieci należące do kółka artystycznego "Debiut" zaprezentowały przedstawienie "Strachy na lachy". Dla odważnych przygotowano prezentację multimedialną dotyczącą tajemniczych i strasznych miejsc w Polsce, po czym uczniowie brali udział w konkursie na straszne przebranie, tanecznym, plastycznym i wiedzy. Bardzo ciekawe okazały się literackie zmagania na najpiękniejszą wymyśloną historię z dreszczykiem oraz przegląd najstraszniejszych i najgłośniejszych okrzyków. Nagrody dla uczniów ufundował Komitet Rodzicielski oraz Samorząd Uczniowski SP w Zabrzegu.

Następnie odbyła się dyskoteka, trwająca do północy. - Dzieci zmęczone, ale bardzo zadowolone nie mogły doczekać się rozkładania materaców, karimat i śpiworów. W błyskawicznym tempie przygotowali się do odpoczynku. Jednak tylko nieliczni zasnęli – mówi organizator Barbara Tomaszewska. Większość oglądała ciekawe filmy grozy. Wczesnym rankiem uczniowie otrzymali śniadanie oraz w ramach porannej gimnastyki mogli wziąć udział w zabawach sportowych. O godzinie 8.00 wszyscy w doskonałych humorach rozeszli się do domów, z nadzieją na kolejne nocne spotkanie z książką.

KP / czecho.pl

Uczniowie spędzili noc w szkole

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.