czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 listopada 2010
  • wyświetleń: 1316

Blisko 4 tys. na profilaktykę w świetlicy

Towarzystwo Charytatywne im. Ojca Pio w Czechowicach-Dziedzicach otrzyma 3.976 złotych na wzmacnianie działalności profilaktyczno-wychowawczej w świetlicy poprzez działania kulturalne, prozdrowotne i edukacyjne.

Dotacja otrzymana z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego przeznaczona będzie na wzmocnienie podstawowej działalności Świetlicy Profilaktycznej, w tym na zajęcia kulturalne, sportowe, plastyczne oraz zajęcia terapii zajęciowej dla ok. 30 dzieci i młodzieży. Jeszcze w tym roku, w ramach realizowanego zadania, wychowankowie pojadą do Krakowa do Parku Wodnego, będą brali udział w zajęciach fitness oraz będą doskonalić naukę pływania na basenie. W ramach zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, przy użyciu zakupionych materiałów dydaktycznych i plastycznych, m. in. słowników i książek będą doskonalić umiejętność samokształcenia. Podczas wigilii świetlicowej, która odbędzie się pod koniec grudnia, z pozyskanych funduszy wychowankowie otrzymają paczki świąteczne.

Projekt koordynować będzie Barbara Krzepina, która jest kierownikiem świetlicy. W zadanie zaangażowani będą również wychowawcy świetlicy, terapeuta zajęciowy oraz wolontariusze z Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach.

aka / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.