Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 listopada 2010
  • wyświetleń: 4024

Bez szans na prywatyzację?

Kolejna próba sprywatyzowania Fabryki Zapałek "Czechowice" w Czechowicach-Dziedzicach nie udała się. Ministerstwo Skarbu ogłosiło w tym roku już trzykrotnie przetarg na zakup 85 procent akcji, jednak nie udało się znaleźć chętnego inwestora.

Tylko w pierwszym przetargu zgłosiło się pięciu zainteresowanych: trzy krajowe oferty oraz z po jednej z Niemiec i Litwy. Podjęto wówczas decyzję o odstąpieniu od negocjacji ze wszystkimi potencjalnymi inwestorami. Na kolejne przetargi na nabycie akcji spółki Fabryka Zapałek „Czechowice” S.A. nie wpłynęła żadna oferta.

Czechowicka firma jest potentatem na polskim rynku. Produkuje zapałki od 1921 roku. Rocznie wytwarza około 27 miliardów zapałek. Codziennie linię produkcyjną opuszcza około 2,65 miliona pudełek zapałek. Licząc statystycznie to w ciągu jednego dnia można rozpalić ogień 70 milionów razy.

W ubiegłym roku firma przyniosła 1,16 miliona złotych zysku netto przy przychodach w wysokości 32,2 miliona złotych.

nan / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.