czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 listopada 2010
  • wyświetleń: 1202

Maraton pisania listów

10 grudnia w Gimnazjum Nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach od 13.00 do 17.00, mieszkańcy naszego miasta będą mogli pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka. Wystarczy przyjść na Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International.

Maraton odbywa się co roku , kiedy świętowany jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W czasie Maratonu przez kilka godzin pisze się ręcznie listy w obronie konkretnych osób, których prawa człowieka zostały złamane. Indywidualnie wyrażony sprzeciw przeciwko łamaniu praw człowieka ma szczególną moc. Szacuje się, że listy pomagają w ponad 30% przypadków. Te listy solidarności są często ostatnią nadzieją dla prześladowanych i więzionych. Impreza odbywa się jednocześnie w ponad 170 miejscach w całej Polsce i w wielu krajach na całym świecie. W ubiegłym roku, w wyniku tej akcji pomogliśmy Ricie Mahato z Nepalu i dziewięciu nikaraguańskim obrończyniom praw człowieka.

Zapraszamy do udziału w imprezie. Znaczek na list zagraniczny - mile widziany.

Monika Ryrych

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.