Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 listopada 2010
  • wyświetleń: 1864

Idą mrozy - pomóżmy bezdomnym

W związku z pogorszeniem się warunków pogodowych i znacznym spadkiem temperatur zwróćmy szczególną uwagę na mieszkające w sąsiedztwie osoby samotne, starsze i niepełnosprawne, którym może grozić wychłodzenie lub zamarznięcie. Informacje takie możemy przekazać do czechowickiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Kolejowej 37 (telefon: 032 215-44-09, 032 215-23-88), w godzinach wieczornych do Noclegowni przy ul. Łukasiewicza 13 (telefon 032 21-535-37).

Noclegownia w Czechowicach-Dziedzicach zapewnia 20 osobom pozbawionym mieszkania nocleg w ciepłym i suchym pomieszczeniu, wykonanie zabiegów higienicznych, wypranie i wysuszenie odzieży, a ogólnodostępna kuchnia umożliwia bezdomnym przygotowanie we własnym zakresie prostych posiłków typu śniadania czy kolacje. Placówka czynna jest od zmierzchu do godziny 8.00 rano następnego dnia. Z pobytu w Noclegowni korzystają osoby skierowane decyzją Ośrodka Pomocy Społecznej po uprzednim przeprowadzeniu wywiadu rodzinnego. W dniach wolnych od pracy decyzję o przyjęciu podejmuje dyżurujący pracownik placówki Noclegowni.

Parki, dworce, kanały ciepłownicze, opuszczone budynki oraz pozostałe miejsca, w których mogą przebywać bezdomni kontrolują policjanci oraz strażnicy miejscy. Informują o adresach noclegowni, a w skrajnie trudnych przypadkach odwożą bezdomnych w bezpieczne miejsce. Policja apeluje o zwracanie uwagi na przypadkowo spotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur.

- Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze lub niestosownie ubranych do pory zimowej. Zwracajmy szczególną uwagę na dzieci, osoby starsze i bezdomne. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze, tel. alarmowe 997 lub 112 –- mówi rzecznik bielskiej policji Elwira Jurasz.

Jak co roku, od listopada funkcjonuje specjalna infolinia. Pod numerem telefonu 0 800 100 022 można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych. Swoim zasięgiem infolinia obejmuje teren całego województwa śląskiego. Obsługiwana jest przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Funkcjonować będzie przez całą dobę w każdym dniu tygodnia, aż do końca marca 2011 roku.

Na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego umieszczony jest wykaz placówek świadczących pomoc osobom bezdomnym - www.katowice.uw.gov.pl/wdzbizk/infolinia_dla_bezdomnych.html target=_blank class=dodaj>zobacz.

W Bielsku-Białej i powiecie bielskim:
1. Noclegownia w Bielsku-Białej, ul. Krakowska 2a,
2. Dom dla Bezdomnych w Bielsku-Białej, ul. Stefanki 7,
3. Ośrodek Readaptacyjny w Bielsku-Białej, ul. Traugutta 21,
4. Noclegownia w Czechowicach-Dziedzicach, ul. Łukasiewicza 13.

SK / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.