czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 grudnia 2010
  • wyświetleń: 1017

Cyganka i wróżby w bibliotece

Pod koniec listopada w Filii nr 10 „cyganka Jaśmina” przepowiadała grupie młodzieży przyszłość.

Uczestnicy andrzejkowej zabawy losowali ze specjalnie przygotowanych na tę okazję kart rodzaje wróżb, które miały zostać przeprowadzone. I tak: kręcili butelką, wróżyli z kart klasycznych, wybierali ulubione kolory i odczytywali ich znaczenie, układali buty aż do drzwi biblioteki by dowiedzieć się kto pierwszy zmieni stan cywilny. Rzucali tez kośćmi do gry żeby z liczby wyrzuconych oczek dowiedzieć się co czeka ich w szkole w nadchodzącym czasie, a także doszukiwali się ukrytych sensów w datach narodzin.

Wszystkim wróżbom towarzyszyły naprzemiennie ciekawość, skupienie ale i duża dawka zdrowego śmiechu. Największą sensację wzbudziła wróżba z drzewka przyszłości. Uczestnicy imprezy musieli zdjąć z drzewka wróżbę na przyszłość. Utrudnieniem było tu jednak zawiązanie każdemu oczu oraz kręcenie drzewkiem w kółko.

Wieczór kończyło opowiadanie sobie strasznych historii w blasku świecy. Wszyscy otrzymali też słodki poczęstunek i napoje.

aka / czecho.pl, źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.