Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 grudnia 2010
  • wyświetleń: 4296

Spotkanie mikołajkowe w LO

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie ze szkolnego Koła PCK w Czechowicach-Dziedzicach, w sobotę 4 grudnia, po raz dwunasty przygotowali integracyjne spotkanie mikołajkowe. Na zaproszenie licealistów, w tym roku, odpowiedziała rekordowa ilość dzieci.

Spotkanie mikołajkowe w LO
fot. K. Ożóg-Gilowska


Spotkanie mikołajkowe w LO
fot. K. Ożóg-Gilowska


Spotkanie mikołajkowe w LO
fot. K. Ożóg-Gilowska


Na zabawę przybyło 120 małych uczestników nie licząc rodziców i opiekunów. Gośćmi spotkania byli wychowankowie świetlicy profilaktycznej im. O. Pio, świetlicy socjoterapeutycznej „Zatoka”, Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie, a także dzieci niepełnosprawne i uczniowie z Zespołu Szkół nr 4 z Czechowic-Dziedzic.

Przedsięwzięcie przygotowali wolontariusze szkolnego koła PCK wraz ze swoją opiekunką Katarzyną Ożóg-Gilowską.

Na zaproszonych gości zgromadzonych w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej (dzieło Kasi Furczyk i jej mamy) czekał słodki poczęstunek. Licealiści przygotowali przedstawienie w oparciu o scenariusz Marty Machalicy na temat uprowadzenia św. Mikołaja. Na szczęście dzięki detektywowi i pomocy dzieci, którzy są wnikliwymi obserwatorami szybko znaleziono zgubę. I wtedy Mikołaj zaczął rozdawać paczki ze słodyczami.

Sobotnie spotkanie prowadzili Bartłomiej Kopeć i przewodnicząca szkolnego koła PCK Natalia Jarczok, która wraz ze swoją zastępczynią Natalią Cyganik czuwały nad przebiegiem imprezy. Jak co roku do pomocy przybyli również absolwenci liceum – tym razem z zeszłorocznej klasy 3e. Proboszcz parafii pw. Andrzeja Boboli ks. Janusz Śliwa opowiedział historię św. Mikołaja z Mirry.

Dzieci chętnie angażowały się w zabawy, przygotowane i prowadzone przez młodzież. Najbardziej aktywne otrzymywały nagrody. Prezenty i rarytasy na stołach cieszyły małych i dużych. – A najbardziej wzruszają te dwie godziny wspólnego spotkania. To wspaniała okazję do zabawy – mówi Katarzyna Ożóg-Gilowska. I dodaje: – Dzięki wsparciu ludzi wielkiego serca i zaangażowaniu licealistów, impreza mogła się odbyć na tak dużą skalę.

Przez kilka tygodni młodzież prowadziła w czechowickich sklepach zbiórkę słodyczy na prezenty dla dzieci. Jak co roku czechowiczanie okazali wielkie i hojne serce. Wszystkim serdecznie za to dziękujemy. Jestem dumna z naszej młodzieży. Działalność szkolnego koła to nie tylko spotkania mikołajkowe. To także organizacji wigilii dla samotnych i potrzebujących, która już po raz ósmy odbędzie się w naszym liceum 18 grudnia.

Organizujemy również ciekawe akcje, bierzemy udział w ogólnopolskich olimpiadach Promocji Zdrowego Stylu Życia. Licealiści osiągają ogromne sukcesy w ogólnopolskich zawodach pierwszej pomocy. Biorą także udział w realizacji programu dotyczącego problematyki niepełnosprawności „Inni”. Dziękuję młodzieży za ich ogromne zaangażowanie i wspaniałą postawę prospołeczną. Myślę, że dużą motywacją dla wolontariuszy jest fakt, że nasze spotkania integracyjne cieszą się tak dużą popularnością a ich odbiór społeczny jest tak pozytywny. Nic nie daje takiej satysfakcji jak uśmiech i radość dziecka – dodaje Katarzyna Ożóg- Gilowska.

W sobotnim spotkaniu uczestniczyli również: burmistrz miasta Marian Błachut, członek zarządu powiatu bielskiego Stanisław Pięta, radna powiatowa Alina Świeży-Sobel oraz dyrektor liceum Jan Bieroński. Burmistrz złożył dzieciom życzenia i docenił wyjątkową atmosferę integracyjnych spotkań organizowanych przez młodzież i Katarzynę Ożóg-Gilowską.

KP / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.