Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 grudnia 2010
  • wyświetleń: 4533

Bądź widoczny na drodze

Pogarszające się warunki atmosferyczne, szybko zapadający zmrok, mgły i opady deszczu oraz śniegu. Piesi widzą jadące samochody, ale czy sami są widoczni?

Bądź widoczny na drodze


Straż Miejska po raz kolejny apeluje - wystarczy jasny ubiór lub element odblaskowy, aby kierowca zauważył pieszego. Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego samochodem z odległości około 20 metrów. Osoba w jasnym ubraniu widoczna jest z odległości 50 metrów. Element odblaskowy - z odległości większej niż 150 metrów.

Zgodnie z przepisami ruchu drogowego, dziecko w wieku do 15 lat, poruszające się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, jest obowiązane używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Warto jednak, aby wszystkie dzieci po zmroku nosiły elementy odblaskowe, tym bardziej, że ich zakupienie nie jest problemem. Oferuje je większość producentów wyrobów szkolnych.

Piesi nie powinni ryzykować przechodząc w miejscach nie wyznaczonych, przebiegać na czerwonym świetle, wybiegać zza autobusów. Nawet przy przechodzeniu przez wyznaczone przejście, należy zachować szczególną ostrożność.

aka / czecho.pl, źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.