czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 grudnia 2010
  • wyświetleń: 3824

Nowe place zabaw w gminie

Przy Zespole Szkół w Zabrzegu oraz Szkole Podstawowej nr 2 w Ligocie powstały dwa nowe place zabaw w ramach projektu "Radosna Szkoła".

Nowe place zabaw w gminie
Nowy plac zabaw w Zabrzegu, fot. SK


Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu do Zabrzega i Ligoty mają zawitać ministerialni urzędnicy, którzy sprawdzą czy place spełniają wszystkie konieczne wymagania m.in.normy bezpieczeństwa. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i dopisze pogoda, to dzieci będą mogły korzystać z placów zabaw jeszcze w tym roku.

Nowe obiekty przeznaczone będą nie tylko dla dzieci uczęszczających do szkół, zostaną udostępnione pozostałym małym mieszkańcom. Według założeń każdy plac ma powierzchnię ok. 160 m kwadr. Ten przy Zespole Szkół im. ks. J. Londzina w Zabrzegu kosztował 126 347 zł, a przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ligocie - 227 706 zł. Inwestycje w połowie dofinansowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Projekty realizuje Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach. Place mają bezpieczną nawierzchnią z nakładką EPDM, ścieżki komunikacyjne oraz urządzenia do zabaw ruchowych m.in: zestawy huśtawek, zjeżdżalnie, wieże, mostki, drabinki, pająki sprawnościowe.

Teren, na którym są nowe place ma być oświetlony, ogrodzony i bezpieczny. W Zabrzegu na nowy plac zabaw będzie można dostać się wejściem od strony ul. ks. Pytla, a w Ligocie od strony ulic Miliardowickiej i Przedszkolnej.

SK / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.