czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 grudnia 2010
  • wyświetleń: 9772

Czechowiccy uczniowie w Norwegii

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach po raz kolejny przystąpiło do realizacji projektu współpracy wielostronnej Comenius.

Czechowiccy uczniowie w Norwegii
fot. Archiwum LO


Czechowiccy uczniowie w Norwegii
fot. Archiwum LO


Czechowiccy uczniowie w Norwegii
fot. Archiwum LO


Projekt „Wartość na przestrzeni pokoleń i granic geograficznych” zaplanowany na 2 lata ma pomóc młodzieży w poznawaniu Europy oraz nauce języków obcych. Oprócz czechowickich uczniów i nauczycieli w projekcie udział bierze młodzież z Niemiec, Hiszpanii, Portugalii, Norwegii i Holandii.

Pięcioro uczniów czechowickiego „gimpla” – Aneta Biernot, Natalia Jarczok, Agata Kłaptocz, Martyna Żmij oraz Marcin Błaszcz oraz nauczycielki: Dominika Owsiany i Ewa Zemanek uczestniczyło, w ramach projektu, w ciekawym spotkaniu w Norwegii.

Uczniowie z Czechowic-Dziedzic podczas tygodnia spędzonego w norweskim Bergen zwiedzili szkołę norweską, przedstawili prezentację multimedialną o swoim kraju, regionie, mieście i szkole, poznawali języki obce, a kolegów z innych krajów uczyli języka polskiego. Nie zabrakło również czasu na zwiedzanie m.in. norweskich fiordów, oceanarium i miasta Bergen.

Były też dwa wieczory z międzynarodowym gotowaniem, na które czechowicka grupa przygotowała pyszny bigos i barszcz biały. Oprócz wspomnień ciekawą pamiątką są karty albumowe z krótką charakterystyką każdego z krajów partnerskich, którymi wymienili się uczestnicy spotkania oraz setki zdjęć, z których powstanie wystawa fotograficzna.

Jeden z uczestników projektu Bartek Kopeć z klasy 2 c, ma nadzieję, że wiosną przyszłego roku wyjedzie na kolejne spotkanie tym razem do Hiszpanii. Możliwe, że przy okazji projektu spełni jedno ze swoich marzeń i zobaczy stadion piłkarski ukochanej FC Barcelony.
- Oprócz zagranicznych wyjazdów uczestnicy projektu współpracują ze sobą realizując zadania projektowe.

Jest to niepowtarzalna szansa na wykształcenie u uczniów postawy tolerancji oraz świadomości europejskiej oraz na przełamanie stereotypów dotyczących innych narodowości. Chcemy, by projekt przyczynił się również do wzbogacenia ogólnej wiedzy uczniów i pozytywnie wpłynął na rozwój ich osobowości oraz zmotywował do doskonalenia umiejętności językowych.

Dla nauczycieli to szansa na wymianę myśli pedagogicznej, a także dzielenie się wiadomościami i doświadczeniami związanymi z nauczaniem - dodają koordynatorki projektu Ewa Zemanek i Dominika Owsiany.

SK / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.