czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 grudnia 2010
  • wyświetleń: 6685

Świąteczny wystrój naszych ulic

W Czechowicach-Dziedzicach gdy zapada zmrok „widać”, że święta są już tuż, tuż. Na głównych ulicach miasta m.in Niepodległości, Kolejowej, Traugutta, Słowackiego, Piłsudskiego od kilku dni świecące lampki, choinki, gwiazdy i dzwonki przypominają o nadchodzących świętach.

Świąteczny wystrój naszych ulic
Plac Jana Pawła II, fot. SK


Świąteczny wystrój naszych ulic
Plac Jana Pawła II, fot. SK


Świąteczny wystrój naszych ulic
ul. Słowackiego, fot. SK


Niewątpliwie najokazalej prezentuje się na placu Jana Pawła II fontanna świetlna imitująca efekt płynięcia strumieni wodnych i spadających kropel oraz sznury lampek na pobliskich drzewach. W fontannie elementy świetlne umieszczone są na specjalnie przygotowanej konstrukcji umocowanej w niecce basenu.

Na uwagę zasługują również podświetlone kurtyny czy kolorowe lampki na deptaku przy ul. Słowackiego oraz choinki na ul. Kolejowej. Do tego dochodzą świąteczne ozdoby na sklepowych wystawach.

W tym roku nie dokupiono dodatkowego oświetlenia na ulice miasta. Z powodu powodzi, która zniszczyła, a niejednokrotnie zrujnowała dobytek całego życia wielu mieszkańcom gminy, postanowiono nie wydawać pieniędzy na zakup dodatkowych lampek czy kurtyn świetlnych. Czechowice-Dziedzice znalazły się wśród 14 gmin w Polsce najbardziej poszkodowanych przez majową powódź.

SK / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.