czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 czerwca 2004
  • wyświetleń: 754

Bestwińskiej afery wyborczej c.d.

Reklama

Afery wyborczej w gminie Bestwina ciąg dalszy. Po wyroku skazującym radnego gminy Kazimierza Brosza, któremu udowodniono wrzucenie do urny zamiast 4, 24 kart wyborczych, w trakcie wyborów samorządowych w 2002 roku, dziś przed Sądem Rejonowym w Pszczynie odbyła się druga rozprawa w procesie oskarżonego o kupowanie głosów Jacka S. Zeznania złożyło 5 mieszkańców gminy, którzy - jak mówią - nic o nielegalnym udziale oskarżonego w wyborach nie wiedzą.

Kazimierz Brosz, który wskazał na Jacka S. jako tego, który wręczył mu 20 wypełnionych kart wyborczych, jak dotąd nie złożył jeszcze w tej sprawie zeznań przed sądem. Sam Jacek S. uważa, że postawienie go w stan oskarżenia to czysty absurd, bo nie miał powodów by przekazywać wypełnionych kart wyborczych Broszowi. Twierdzi, że prokuratura opiera się na zeznaniach Kazimierza Brosza, który za składanie fałszywych zeznań w sprawie afery wyborczej w Bestwinie został już skazany przez Sąd Okręgowy w Katowicach.

Iza

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.