czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 grudnia 2010
  • wyświetleń: 2244

Co czeka przedsiębiorców?

Co czeka przedsiębiorcę w 2011 roku - w przepisach prawa oraz dotacjach UE? W środę odbyło się na te tematy spotkanie informacyjne w Urzędzie Miejskim.

Regionalny Punkt Konsultacyjny przeprowadził w Urzędzie Miejskim sesję informacyjną dla przedsiębiorstw, podczas której dokonany został przegląd planowanych od 1 stycznia 2011 roku zmian w prawie, w obszarze przepisów istotnych dla prowadzenia działalności gospodarczej.

Omówione zostały zmiany w prawie pracy (w tym zmiany w czasie pracy, w zakresie podnoszenia kwalifikacji zawodowych przez pracowników, wynagrodzeń i świadczeń w tytułu podróży służbowych oraz zatrudniania pracowników niepełnosprawnych), w ustawie o podatku dochodowych od osób fizycznych i w ustawie o podatku od towarów i usług (VAT). Zasygnalizowane zostały także konsekwencje zmian w stosowaniu klasyfikacji PKWiU oraz nowości w zwolnieniach z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas fiskalnych.

Podczas sesji informacyjnej dokonany został także przegląd możliwości uzyskania dofinansowania ze środków Unii Europejskiej na realizację projektów zaplanowanych przez przedsiębiorców do realizacji w 2011 r. Na spotkanie zaproszono przede wszystkim przedstawicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

aka / czecho.pl, źródło: UM Czechowice-Dziedzice, www.um.czechowice-dziedzice.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.