Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 grudnia 2010
  • wyświetleń: 3090

Internetowa akcja: Podaj cegłę

Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Razem” ogłosiło internetową akcję „Podaj cegłę”. W ten sposób organizacja zbiera pieniądze na Dom Stałego Pobytu. Swoje miejsce ma tam znaleźć niepełnosprawna intelektualnie młodzież m.in. z Czechowic-Dziedzic i Bestwiny.

Internetowa akcja: Podaj cegłę
fot. Archiwum Stowarzyszenia


Stowarzyszenie „Razem” zostało założone kilka lat temu przez rodziców wychowujących młodzież niepełnosprawną intelektualnie. Głównym celem stowarzyszenia jest budowa domu na terenie Ośrodka Rehabilitacyjno-Szkoleniowego w Bestwinie z przeznaczeniem na Warsztaty Terapii Zajęciowej wraz z hostelem. Rodzice chcą zadbać o opiekę dla swoich dorosłych już dzieci, które z powodu ich śmierci pozostaną samotne.

Działkę budowlaną o powierzchni 85 arów zakupiono w gminie Bestwina. Dziewięć lat temu zostały wykonane pierwsze praca na jej terenie: podłączono prąd i wodę. Teren ogrodzono, zamontowano oczyszczalnię ścieków, wykonano parking i drogi dojazdowe. Zbudowano również amfiteatr i miejsce na grilowanie. W budynku o powierzchni ok. 850 m kwadr. powstaną pokoje mieszkalne, sale rehabilitacyjno-terapeutyczne oraz gabinet lekarski. Obecnie zakończono drugi etap budowy domu.

To inwestycja jest bardzo potrzebna - w regionie nie ma specjalistycznej placówki, która zapewniałaby stałą opiekę osobom niepełnosprawnym intelektualnie.

Koszt budowy takiego domu wynosi ok. 3,5 mln złotych. System funduszy unijnych może wesprzeć stowarzyszenie dopiero w pracach związanych z wyposażeniem wnętrza domu. Rodzice z determinacją i entuzjazmem walczą o godne życie swych pociech i jako stowarzyszenie ogłosili ogólnokrajową kampanię „Podaj cegłę - przyłącz się do budowy” (szczegółowe informacje na stronie stowarzyszenierazem.org). Każdy, kto chce wesprzeć budowę domu może również wpłacić dowolną kwotę na rachunek stowarzyszenia: 

Pekao S.A. O/Bielsko-Biała 59 1240 4142 1111 0000 4823 5525

KP / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.