czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 grudnia 2010
  • wyświetleń: 9145

Uczniowie z Silesi na Cyprze

W dniach od 4 do 11 grudnia odbyła się wizyta uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół „Silesia” na Cyprze w ramach projektu Comeniusa "Wydarzenia historyczne i literackie XX wieku i ich wzajemne oddziaływanie w wymiarze europejskim".

Uczniowie z Silesi na Cyprze


Uczniowie z Silesi na Cyprze


Uczniowie z Silesi na Cyprze


Zespół Szkół "Silesia" reprezentowała siedmioosobowa grupa uczniów wraz z trojgiem nauczycieli – Magdaleną Czarnecką, Tomaszem Figurą i Jolantą Małysiak.

Spotkanie poświęcone było prezentacji wybranych dzieł literatury oraz plakatów, w których historia XX wieku zostawiła swój ślad. Jeszcze przed wizytą, pod kierunkiem pana Tomasza Figury, przygotowane zostały filmy dokumentujące poprzednie wizyty w Bukareszcie i Nikozji oraz prezentacje ukazujące między innymi dzieła Czesława Miłosza, Zbigniewa Herberta i Wisławy Szymborskiej.

Nad ich merytoryczną, językową i techniczną stroną czuwały pani Anna Gajewska, Jolanta Małysiak i Magdalena Czarnecka. Podczas spotkania w Nikozji uczniowie zaprezentowali efekty kilkutygodniowej pracy.

Wizyta na Cyprze stała się okazją do zacieśnienia kontaktów i jeszcze lepszego poznania historii i kultury krajów partnerskich – Cypru i Rumunii, jak również promowania historii i literatury naszego kraju.

Przed uczestnikami okres przygotowań do wizyty w Polsce, której gospodarzem będzie Zespół Szkół „Silesia”, a która została zaplanowana na marzec.

usp / czecho.pl, źródło: Zespół Szkół "Silesia"

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.