czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 grudnia 2010
  • wyświetleń: 1174

Apel: ostrożnie z fajerwerkami

Wielkimi krokami zbliża się Sylwester, a wraz z nim zabawy z fajerwerkami. Niestety nieumiejętność posługiwania się fajerwerkami jest przyczyną wielu wypadków, które często kończą się trwałym kalectwem.

Straż Miejska apeluje do rodziców i opiekunów o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi, by radość ze świętowania nie zakończyła się tragedią.

Przypominamy o przestrzeganiu podstawowych zasad, którymi należy kierować się podczas korzystania z wyrobów pirotechnicznych:
* Nie należy kupować fajerwerków niewiadomego pochodzenia.
* Zakupione fajerwerki powinny mieć polski atest oraz instrukcje w języku polskim, a na opakowaniu powinna być także podana data ważności produktu.
* Fajerwerki nie mogą być używane przez dzieci.
* Należy informować Straż Miejską i Policję o handlowcach, którzy sprzedają fajerwerki dzieciom. Zgodnie z obowiązującymi przepisami istnieje całkowity zakaz sprzedaży materiałów pirotechnicznych dzieciom i młodzieży do lat 18. Sprzedawcy, który naruszy zakaz, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

aka / czecho.pl, źródło: Straż Miejska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.