Reklama

Wiadomości

  • 10 czerwca 2004
  • wyświetleń: 924

Czechowice monitorowane

Trzeba nie lada odwagi, aby przejść wieczorem koło dworca PKP. Nie wykluczone, że wkrótce ta sytuacja ulegnie zmianie na lepsze. Na terenie Czechowic - Dziedzic planowane jest bowiem utworzenie dozorowanej przez Straż Miejską i Policję sieci monitoringu.

„ – Wstępnie przewidujemy zainstalowanie trzech, może czterech kamer – poinformował nas komendant Straży Miejskiej, Marek Wróbel - Na pewno objęte monitoringiem zostaną okolice dworca PKP. Kamery pojawią się też na rynku oraz w okolicach ronda na skrzyżowaniu ul. Słowackiego i Niepodległości”. System będzie przygotowany pod dalszą rozbudowę, a w przyszłości najprawdopodobniej będą mogli z niego korzystać również prywatni przedsiębiorcy. Jeżeli nie będzie żadnych przeszkód, to jeszcze w tym roku kamery pojawią się na ulicach.

Monitoring ma przede wszystkim zmniejszyć liczbę popełnianych w centrum przestępstw, ale komendant nie wyklucza wykorzystania go do walki z coraz bardziej uciążliwymi piratami drogowymi.

MiK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.