czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 grudnia 2010
  • wyświetleń: 2327

Nowy rozkład, kłopoty podróżnych

Czechowiczanie są zbulwersowani zmianami w rozkładzie jazdy pociągów spółki Przewozy Regionalne. Ci, którzy pracują i studiują w Katowicach, po zlikwidowaniu części połączeń, nie mają jak wrócić do domów po godzinie czternastej.

12 grudnia wszedł w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Zabrakło w nim połączenia z Katowic w stronę Bielska-Białej między godzinami 14 a 15.25. Zszokowani pasażerowie wskazują, że skład, który jeszcze niedawno wyruszał o 14.46 nierzadko był wręcz przepełniony.

– Nie mamy innej alternatywy komunikacyjnej poza połączeniami PKP. Dlatego żądamy przywrócenia pociągu, który odjeżdżałby z Katowic około godziny 14.40 – mówi Bogusława Tomala. Czechowiczanka napisała petycję w tej sprawie, którą skierowała do urzędu marszałkowskiego i przewoźnika. Pod protestem zebrała aż 252 podpisy, nie tylko mieszkańców Czechowic-Dziedzic, ale też m.in. Bielska-Białej, Żywca, Pszczyny, Chybia, Goczałkowic, Katowic, Tychów, Kobióra, Piaska.

Więcej w wydaniu papierowym Gazety Czechowickiej.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.