czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 stycznia 2011
  • wyświetleń: 4853

Przeprowadzka Złotej Jesieni

W najbliższych dniach pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej "Złota Jesień" w Czechowicach-Dziedzicach z ulicy Hutniczej przeprowadzą się do nowo wybudowanego domu na ul. Zacisze.

Przeprowadzka Złotej Jesieni
DPS przy ul. Zacisze czeka na pensjonariuszy, fot. SK


Przeprowadzka Złotej Jesieni
fot. SK


Przeprowadzka Złotej Jesieni
fot. SK


Powodem budowy nowej placówki były przepisy unijne, które narzucają standardy dla tego typu domów. Ten przy Hutniczej nawet po remontach nie spełniłby tych wymagań. Dlatego w Czechowicach-Dziedzicach podjęto decyzję o budowie nowego DPS-u. W innym przypadku placówka na Hutniczej mogłaby zostać zamknięta.

Nowy dom prezentuje się okazale. Jest przygotowany na przyjęcie maksymalnie 30 osób (ten z Hutniczej mógł przyjąć 20). W pierwszej kolejności przyjmowane będą osoby będące mieszkańcami gminy Czechowice-Dziedzice wymagające opieki ze względu na wiek lub stan zdrowia. Jeśli nie ma osób oczekujących z czechowickiej gminy można wówczas przyjąć osoby z innych regionów.

Decyzję o skierowaniu do placówki na wniosek osób zainteresowanych wydaje Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach. I tam też wszyscy zainteresowani powinni kierować swoje kroki. Obecnie w Domu Złotej Jesieni przy Hutniczej przebywa 11 pensjonariuszy.

– Starsze osoby przyzwyczajają się do miejsca. Na pewno wielu będzie ciężko opuszczać znajome mury. Jednak nowy budynek przy ul. Zacisze to wyższy standard i mówiąc przysłowiowo "o niebo" lepsze warunki – przekonują pracownicy Złotej Jesieni.

SK / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.