czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 czerwca 2004
  • wyświetleń: 844

Z wodą do sądu

Radni podjęli na czerwcowej sesji uchwałę, by wystąpić do Sądu Cywilnego przeciwko Rejonowemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Tychach. Jak czytamy w uchwale - sprawa dotyczy niezgodnego z prawem naliczania przez tyskie przedsiębiorstwo taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków. Zaproponowane taryfy, które obecnie obowiązują, nie zostały zatwierdzone przez Radę Miejską.

Radni odmówili zatwierdzenia taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice dla Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Tychach z powodu nieuzasadnionych kosztów pośrednich i bezpośrednich przedsiębiorstwa oraz braku uzasadnienia podwyżek cen wody i ścieków. Taką decyzję podjęto już w lutym. Zdaniem RPWiK uchwała odrzucająca taryfy to łamanie prawa. Przedsiębiorstwo wystosowało wezwanie do radnych, by "usunęli naruszenie prawa". Większość radnych głosująca za odrzuceniem taryf jest nieugięta. Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Dopierała uważa, że nie wiadomo, jak wytłumaczy mieszkańcom tak znaczne straty wody na sieci oraz nieuzasadnioną podwyżkę cen za wodę i ścieki. Jego zdaniem przedsiębiorstwo jest niegospodarne, źle zarządzane i nie rozumie dlaczego mieszkańcy mają za to płacić.

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa na str. 11

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.