czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 stycznia 2011
  • wyświetleń: 1656

Dwa projekty nagrodzone

Czechowicka Miejska Biblioteka Publiczna wygrała dwa projekty w ramach konkursu grantowego „Aktywna biblioteka”. Program realizowany jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Dwa projekty nagrodzone
MBP w Czechowicach-Dziedzicach, fot. nan


Konkurs był przeznaczony dla tych placówek, które biorą udział w Programie Rozwoju Bibliotek. Jak poinformowano nas w PRB, na konkurs wpłynęło 225 wniosków spełniających kryteria formalne. Przyznano 78 dotacji, w tym dwie dla czechowickiej biblioteki. Pierwszy nosi tytuł „Platforma sztuk - słowo, obraz, dźwięk”, a drugi dotyczy multimedialnych spotkań z nauką „Tak odkrywa się świat”.

MBP z Czechowic-Dziedzic wraz z bibliotekami z Pszczyny, Miedźnej i Pawłowic działają w ogólnopolskim PRB. Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie również znalazła się w elitarnym gronie Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce i otrzymała dotacje na projekt: „Ślubujemy Ci Ojczyzno - powstania śląskie w świadomości mieszkańców ziemi pszczyńskiej”.

Kwota pojedynczej dotacji w tym programie wynosi maksymalnie 5000 zł.

Nan / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.