czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 stycznia 2011
  • wyświetleń: 2930

Bat na pijanych kierowców

W Czechowicach-Dziedzicach postanowiono uczyć przyszłych kierowców o zgubnych skutkach jazdy na „podwójnym gazie”. Ma to w przyszłości zmniejszyć ilość pijanych kierowców na naszych drogach.

Bat na pijanych kierowców
Policjanci przyznają, że wykłady dla kursantów na temat zgubnych skutków siadania za kierownicą pod wpływem alkoholu są przydatne, fot. KP


W tym roku - po raz pierwszy - zaproponowano w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zajęcia, które mają przeciwdziałać nietrzeźwości kierowców. Są kierowane bezpośrednio do adeptów w szkołach jazdy.

Kierownik Biura ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach Agnieszka Borowska-Paszek wyjaśnia: - Biorąc pod uwagę dużą ilość pijanych kierowców zaproponowano nawiązanie współpracy ze szkołami nauki jazdy. Chodzi o prowadzenie zajęć edukacyjnych dla przyszłych kierowców na temat wpływu alkoholu na prowadzenie pojazdu. Wykłady tego typu to sprawdzona metoda profilaktyczna.

KP / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.