czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 15 stycznia 2011
  • wyświetleń: 14001

Zabójca Asi niepoczytalny?

36-letni mężczyzna podejrzany o zabójstwo Joanny Surowieckiej trafi na obserwację psychiatryczną. Wystąpili o to biegli, którzy mają wątpliwości co do jego poczytalności - poinformowała Prokuratura Rejonowa w Pszczynie.

Zabójca Asi niepoczytalny?
Joanna Surowiecka


- Podejrzany został już wcześniej przebadany psychiatrycznie, ale biegli nie byli w stanie kategorycznie wypowiedzieć się co do jego poczytalności. Stąd wniosek o obserwację psychiatryczną. Podejrzany ma być skierowany do szpitala przy areszcie śledczym w Krakowie; jego obserwacja potrwa cztery tygodnie i będzie można ją przedłużyć na czas określony na wniosek lekarzy - poinformował prokurator rejonowy z Pszczyny Bogusław Rolka.

W piątek śledczy otrzymali wyniki badań genetycznych, które potwierdziły, że odnalezione w listopadzie ubiegłego roku ciało należało do Joanny Surowieckiej. 20-latka została pochowana w sobotę na cmentarzu parafialnym w rodzinnych Czechowicach-Dziedzicach.

Joanna Surowiecka zaginęła w czerwcu 2006 roku. Studentka Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej wyszła rano w kierunku dworca kolejowego w Goczałkowicach Zdroju. Jechała wówczas na egzamin. Do pociągu już nie wsiadła.

W listopadzie ubiegłego roku policja zatrzymała w Legnicy podejrzanego o zabójstwo 36-letniego mężczyznę. Pracował tam przy wyrębie lasu. Na stałe mieszkał w okolicy Czechowic-Dziedzic. Mężczyzna ma żonę i dziecko. Nie był karany. Przyznał się do zbrodni i wskazał miejsce, w którym zakopał ciało. Było to nieopodal dworca kolejowego, dokąd szła studentka. Mężczyźnie grozi dożywocie.

aka

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.