czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 12 stycznia 2011
  • wyświetleń: 2955

Ważny telefon dla górników

Pierwszy długi weekend 2011 roku był tragiczny dla górnictwa. W sobotę (8 stycznia) co kilka godzin życie tracił jeden górnik. Dwa wypadki śmiertelne jednego dnia zdarzyły się w kopalni "Pniówek". W kopalni "Wieczorek" pomiędzy górną taśmę a konstrukcją przenośnika znaleziono zwłoki płuczkarza.

2010 rok, podobnie jak obecny, rozpoczął się niepokojącym wzrostem wypadkowości w górnictwie węgla kamiennego. W ubiegłym roku niedobre tendencje udało się zatrzymać wyznaczaniem rejonów szczególnego nadzoru, w których kumulują się zagrożenia.

W Wyższym Urzędzie Górniczym czynny jest telefon interwencyjny, przy którym dyżurują dyspozytorzy. Przyjmują m.in. informacje o zagrożeniach bezpieczeństwa załóg w kopalniach węgla kamiennego. Informacje można przekazywać pod nr tel. 32 736 19 47. Osoby, które chciałyby podzielić się swoimi uwagami o bezpieczeństwie i higienie pracy w górnictwie mogą przesłać wiadomości na adres bhp.uwagi@wug.gov.pl.

aka / czecho.pl, źródło: Wyższy Urząd Górniczy

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.