czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 12 stycznia 2011
  • 15 marca 2011
  • wyświetleń: 4317

Zabawy z Kubusiem Puchatkiem

Za nami:

W każdy piątek w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach odbywają się ciekawe zajęcia dla najmłodszych. Dzieci spotykają się z bohaterami swoich ulubionych bajek.

Zabawy z Kubusiem Puchatkiem
Maluchy uwielbiają wspólną zabawę, fot. Archiwum AK


Zajęcia są autorskim programem opartym o podstawę programu realizowanego w przedszkolach. Dzieci w czasie spotkań uczestniczą w zajęciach manualnych, ruchowych i intelektualnych, poznają rówieśników i uczą się komunikacji między sobą. Zajęcia odbywają się w formie miłej i wesołej zabawy, dodatkowym, atutem jest obecność oraz współudział w zajęciach rodzica (bądź opiekuna).

- Program wykorzystuje intelektualny potencjał małych dzieci, które mają niezwykłą potrzebę poznawania świata a zarazem najbliższego otoczenia. W zabawie towarzyszy dzieciom pluszowy miś Kubuś Puchatek, który wita się z dziećmi i opowiada im bajki. Na spotkaniach pojawiają się inne postacie z bajki (Kłapouchy, Prosiaczek, Tygrysek). Dzieci pomagają mieszkańcom Stumilowego Lasu rozwiązywać problemy (radzą Prosiaczkowi co zrobić by nie bał się ciemności, Tygryskowi co zrobić by nie robić krzywdy swoim przyjaciołom, Królika uczą cierpliwości a Puchatka uczą dzielenia się swoim miodkiem z innymi). Kubuś po zajęciach pozostawia dzieciom, w podziękowaniu za wspólną zabawę niespodzianki w bucikach. Fabularna forma spotkań pozwala dziecku lepiej przyswoić i zrozumieć omawiane tematy - mówi prowadząca zajęcia Ania Krzempek.

Młodsza grupa spotyka się w każdy piątek o godz. 17.00, starsza o 18.00. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 20. miesiąca do 3 roku życia.

KP

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.