czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 stycznia 2011
  • wyświetleń: 4613

Silesia: milionowe inwestycje

30 grudnia Przedsiębiorstwo Górnicze "Silesia” Sp. z o.o. zakupiło dwa kombajny chodnikowe AM-75/BZ1, o łącznej wartości 10.300.000 złotych netto.

Pierwszy kombajn ma być dostarczony do 1 marca, drugi - do 1 kwietnia. Przedmiotem zawartej umowy jest również gwarancja na każdy z kombajnów, nadzór nad pierwszym montażem oraz nad próbami rozruchowymi, jak również przeszkolenie osób w zakresie obsługi, konserwacji i kontroli pracy.

Zakupiono także spągoładowarkę PSU 9000 z wyposażeniem. Urządzenie już zostało dostarczone na teren kopalni. Był to wydatek inwestycyjny w wysokości ponad 700.000 złotych netto. Umowa pokrywa gwarancje, prace pogwarancyjne i części zamienne oraz szkolenie załogi. Uruchomienie spągoładowarki odbędzie się w najbliższych dniach, zgodnie z stosownymi przepisami górniczymi i obowiązującymi procedurami.

- Realizowane pierwsze zakupy są jasnym sygnałem – nie tylko dla rynku dostawców - iż nasza spółka realizuje krok po kroku swój plan na prace przygotowawcze, które nas zbliżą do wydobycia pierwszego węgla z nowych ścian. Myślę, ze taki postęp jest również pozytywnym zjawiskiem dla pracowników firmy oraz oznaką tego, że jako inwestor dbamy od samego początku o wyposażenie kopalni w nowoczesne technologie i odpowiednie szkolenie własnego personelu, który będzie obsługiwał te kluczowe urządzenia technologii wydobywczej - podkreślił w swoim komentarzu Jiří Paštika, Członek Zarządu i Dyrektor Generalny PG Silesia.

aka / czecho.pl, źródło: PG Silesia

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.