czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 stycznia 2011
  • wyświetleń: 3833

Oszustki ukradły 17 tysięcy złotych

73-letnia mieszkanka Czechowic-Dziedzic padła ofiarą kradzieży. Pokrzywdzona litując się nad dwiema kobietami proszącymi o szklankę wody, wpuściła je do mieszkania i straciła 17 tysięcy złotych oraz biżuterię o bliżej nieokreślonej wartości.

W środę w godzinach popołudniowych do drzwi mieszkania przy ulicy Wodnej w Czechowicach-Dziedzicach zapukały dwie kobiety o ciemnej karnacji ciała, w wieku 50 i 40 lat. Właścicielka mieszkania, słysząc prośbę o podanie szklanki wody, ulitowała się nad nimi i wpuściła je do środka.

Jak stwierdziła niczego się nie obawiała tym bardziej, że w mieszkaniu przebywała jej siostra. Kobiety po wejściu do mieszkania rozdzieliły się młodsza udała się do kuchni, natomiast starsza pozostała w przedpokoju. Młodsza z kobiet po wypiciu wody wciągnęła właścicielki mieszkania w rozmowę, oferując im sporządzenie lekarstwa, odwracała ich uwagę i jednocześnie umiejętnie zasłaniała wejście do przedpokoju. Fakt ten wykorzystała druga z kobiet dokonując kradzieży pieniędzy w kwocie 17 tys. złotych oraz biżuterii o bliżej nieokreślonej wartości.

Jak udało się ustalić, sprawczynie kradzieży nie działały same, towarzyszyła im jeszcze jedna kobieta oraz mężczyzna o ciemniej karnacji ciała w wieku około 30 lat. Wymieniona czwórka poruszała się bliżej nieokreślonym pojazdem koloru granatowego, którym odjechała z miejsca zdarzenia.

Informacje o sprawcach należy kierować do Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach, nr tel. (032) 8121208 lub najbliższej jednostki Policji – nr tel. alarmowych – 997, 112. Zapewniamy anonimowość!

Opisując smutne w skutkach dla pokrzywdzonych zdarzenie policja apeluje po raz kolejny o ostrożność i rozwagę. Pod żadnych pozorem nie wpuszczajmy do mieszkań obcych osób, bo nie zawsze mają czyste intencje. Jeśli musimy kogoś wpuścić do mieszkania, nie zostawiajmy go ani na chwilę samego. Ostrożność w takich sytuacjach pozwoli uniknąć rozczarowania z powodu straty oszczędności.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.