czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 stycznia 2011
  • wyświetleń: 7906

Najpopularniejsze imiona

W ubiegłym roku najpopularniejszym imieniem w Czechowicach-Dziedzicach wybieranym przez rodziców dla swoich pociech była Maja i Jakub. W czechowickiej gminie imię Mai pojawiło się siedemnaście razy, a Jakuba - czternaście.

Najpopularniejsze imiona
W 2009 w Czechowicach-Dziedzicach urodziło się najwięcej... Jakubów, fot. SK


Wśród imion wybieranych dla dziewczynek królowały również Natalie (11), Leny (10), Oliwie (10), Julie (9), Marleny(8) i Wiktorie (8). Jeszcze kilka lat temu rekordy popularności biły Sandry i Wioletty. Dziś imiona te należą do wyjątków. Podobnie jak Liwia, Ida czy Victoria (z oryginalną pisownią łacińską). Pojawiły się, bardzo sporadycznie, również imiona ze starych kalendarzy – Antonina i Faustyna.

Dla chłopaków rodzice oprócz popularnego Kuby upodobali sobie również imiona takie jak: Kacper (12), Michał (10) i Filip (9). W gminie Czechowice-Dziedzice bardzo rzadkie męskie imiona wśród najmłodszych "panów" to: Aleksy, Cezary, Andrzej, Borys i Hubert. W parze z mało popularną Victorią pojawił się również Braian i Nicolaj.

SK / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.