czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 stycznia 2011
  • wyświetleń: 2519

Duży sukces uczniów liceum

Paweł Mleczko z drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie zakwalifikował się do Drużyny Reprezentacji Polski na Międzynarodową Konferencję Młodych Naukowców ICYS 2011.

Dwaj uczniowie klasy 2a Liceum Adrian Okruta i Paweł Mleczko autorzy pracy badawczej pt. "Naturalna radioaktywność gleb" pisanej pod kierunkiem nauczyciela fizyki Pani mgr Ewy Szary zostali laureatami XVII Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę "Fizyka a Ekologia" im. prof. Mieczysława F. Pazdura organizowanego przez Grupę Twórczą Quark Pałacu Młodzieży w Katowicach, Instytut Fizyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Stowarzyszenie "Z Nauką w Przyszłość".

13 stycznia laureaci konkursu wzięli udział w kwalifikacjach do XVIII Międzynarodowej Konferencji Młodych Naukowców - Moskwa-Rosja 2011, gdzie zajęli wysoką 2. i 3. lokatę. Prace uczniów oraz umiejętność ich zaprezentowania w języku angielskim oceniało jury złożone z pracowników naukowych: Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Katowickiego Holdingu Węglowego. Jedną z dwóch wybranych przez Jury prac, które będą reprezentować Polskę na Międzynarodowej Konferencji Młodych Naukowców ICYS 2011, która odbędzie się w dniach od 23 do 29 kwietnia w Moskwie, została praca zaprezentowana przez Pawła Mleczkę.

aka / czecho.pl, źródło: loczedze.kvs.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.