czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 stycznia 2011
  • wyświetleń: 1441

Finał akcji Służby Charytatywnej

15 stycznia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kaniowie odbyło się spotkanie Organizacji Pożytku Publicznego - Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej, organizacji, której misją jest pomoc każdemu bliźniemu w potrzebie, bez względu na jego wyznanie, światopogląd, narodowość, obywatelstwo, płeć, rasę i przekonania.

Finał akcji Służby Charytatywnej
fot. gminabestwina.info


Finał akcji Służby Charytatywnej
fot. gminabestwina.info


O godzinie 17.00 sala gimnastyczna w Kaniowie wypełniła się dziećmi wraz z rodzicami. Spotkanie rozpoczęła Agata Gbyl, która serdecznie przywitała przybyłych oraz przedstawiła założenia tej szczytnej inicjatywy. Przypomniała, iż paczki pochodzą z Zachodu, głównie z Niemiec, a Chrześcijańska Służba Charytatywna otrzymuje je od organizacji Samaritans Purse. Są one przygotowywane przez niemieckie rodziny i rozsyłane do biedniejszych krajów.
Do Polski z roku na rok trafia coraz mniej paczek z racji tego, że są biedniejsze kraje, jednakże miejscowi działacze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej starają się zawsze, aby dotarło coś do naszych okolic. W ostatnich latach paczki dostały dzieciaki z Czechowic - Dziedzic, Ligoty, Zabrzega i Bronowa, teraz również z Kaniowa.

Następnie pastor Zenon Samborski zaprosił dzieci do wspólnej zabawy. Nie zabrakło konkursów, wspólnego śpiewania oraz zabaw ruchowych. Na tą okazję członkowie wspólnoty Kościóła Adwentystów przygotowali także występ artystyczny. Kończąc spotkanie organizatorzy wręczali paczki z upominkami dla dzieci z najuboższych rodzin z Kaniowa oraz paczki żywnościowe dla ich rodzin. Organizatorzy przygotowali 50 paczek z upominkami dostosowanymi do wieku i płci najmłodszych. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, dzieci doskonale się bawiły, co było widać po ich uśmiechniętych buziach.

aka / czecho.pl, źródło: gminabestwina.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.