czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 stycznia 2011
  • wyświetleń: 1399

Kuratorium: telefon interwencyjny

Ponad pół miliona uczniów w województwie śląskim rozpoczęło ferie zimowe. Rodzice, którzy mają wątpliwości co do stanu autokarów czy ośrodków, w których ich dzieci wypoczywają, mogą zgłaszać się do Śląskiego Kuratorium Oświaty.

Kuratorium Oświaty w Katowicach każdego roku w czasie trwania zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży, uruchamia telefon interwencyjny dla rodziców. Pod całodobowym numerem: 32/ 200 21 71 mogą oni zgłaszać wszelkie wątpliwości, dotyczące stanu ośrodków wypoczynkowych, czy sytuacje zagrażające zdrowiu lub życiu uczestników zimowych turnusów. Każde z takich zgłoszeń zostanie sprawdzone przez pracowników kuratorium. Jednocześnie placówka przeprowadza własne kontrole turnusów zlokalizowanych na terenie województwa śląskiego. W ubiegłym roku skontrolowała prawie połowę ośrodków, głównie w Beskidach.

Więcej informacji na temat bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży w naszym regionie można znaleźć na stronie: www.kuratorium.katowice.pl.

aka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.