czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 20 stycznia 2011
  • wyświetleń: 5330

Zmiany w Parku Miejskim

Teren Parku Miejskiego „Lasek” został wzbogacony o przyrodniczą tablicę informacyjną oraz o tablicę z Ptasim Zegarem. Ponadto ponad 60 drzew zostało oznakowanych zielonymi tabliczkami dendrologicznymi.

Zmiany w Parku Miejskim
fot. UM Czechowice-Dziedzice


Zmiany w Parku Miejskim
fot. UM Czechowice-Dziedzice


Tablica przyrodnicza została umieszczona przy głównej alei parku od ul. Sienkiewicza natomiast ptasi zegar usytuowany został na wysokości placu zabaw dla dzieci.

Pierwsza tablica zawiera informacje o historii parku oraz o jego najcenniejszych przyrodniczych elementach. Ciekawym urozmaiceniem jest również Ptasi zegar z ptakami śpiewającymi rozpoczynającymi swój śpiew o stałych porach.

Na podstawie zielonych tabliczek umieszczonych na drzewach odwiedzający park mogą zapoznać się z nazwami gatunkowymi drzew w języku polskim i łacińskim. Dokładniej można przyjrzeć się drzewom i zapamiętać ich charakterystyczne cechy zarówno w fazie spoczynkowej wegetacji drzew jak i w pełnym rozkwicie. Na drzewach również zostały umieszczone nowe budki lęgowe dla ptaków. Kolejnym etapem prowadzonej Waloryzacji Parku Miejskiego będzie wzbogacenie różnorodności gatunkowej drzew i krzewów. W roku bieżącym zostanie przeprowadzona wysada ponad 60 sztuk drzew o atrakcyjnym pokroju i kolorze liści oraz prawie 1300 sztuk krzewów ozdobnych. Cennym uzupełnieniem będzie wprowadzenie do parku roślin cebulowych i okrywowych.

aka / czecho.pl, źródło: UM Czechowice-Dziedzice, www.um.czechowice-dziedzice.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.