czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 stycznia 2011
  • wyświetleń: 4317

Echo publikacji w sprawie drogi S1

Po naszej informacji "Bestwina - mieszkańcy protestują", sprawa nabrała tempa. W tekście pisaliśmy o tym, że mieszkańcy z gminy Bestwina są przeciwni V wariantowi budowy drogi ekspresowej S1 z Mysłowic do Bielska-Białej. Ich oburzenie - podobnie jak mieszkańców innych gmin, gdzie planowany jest przebieg ekspresówki - wywołuje perspektywa wyburzeń domów, dezintegracji gospodarstw rolnych czy zaburzeń lokalnej komunikacji.

Jak na razie – mimo pojawiających się co jaki czas informacji – nie ma ostatecznej decyzji co do wyboru wariantu budowy S1– poinformowała nas oficjalnie Dorota Marzyńska specjalista ds. komunikacji społecznej GDDKiA oddział w Katowicach. Póki co mieszkańcy Bestwiny mogą spać spokojnie.

- W najbliższym czasie aktualizowane będą materiały niezbędne do uzyskania decyzji środowiskowej. Po zaktualizowaniu materiałów, komplet dokumentacji zostanie przekazany Regionalnemu Dyrektorowi Ochrony Środowiska w Katowicach celem wydania decyzji środowiskowej, która jednoznacznie wytyczy przebieg trasy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach dopiero po wykonaniu aktualizacji posiadanych materiałów i dopełnieniu procedury Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego podejmie wstępną decyzję co do wskazania preferowanego wariantu przebiegu drogi – tłumaczy Dorota Marzyńska.

SK / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.