czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 stycznia 2011
  • wyświetleń: 2259

Podatnicy płacą za pijanych

Strażnicy miejscy raz po raz – szczególnie zimą – są zmuszeni odwozić pijanych czechowiczan do izby wytrzeźwień.

– Nie możemy być obojętni, gdy widzimy pijaną osobę, która stwarza zagrożenie dla siebie i innych. Pijanych nie przyjmują w noclegowni. Zdarza się, że jeśli taka osoba ma dom, to i tam jej nie chcą wpuścić. Wtedy nie mamy innego wyjścia, jak odtransportować nietrzeźwego do Bielska-Białej, gdzie znajduje się izba wytrzeźwień. Teraz mamy zimę i musimy być szczególnie wyczuleni na tych, którzy pod wpływem alkoholu przebywają w nieogrzewanych pomieszczeniach czy w ogóle na zewnątrz – tłumaczy Leszek Czopek z Komendy Straży Miejskiej.

Największym problemem takiego pijaństwa pod chmurką jest to, że strażnicy mogą reagować tylko wtedy, gdy jest już po fakcie, a delikwent leży na chodniku, klatce schodowej czy zatacza się po miejskich chodnikach i ulicach. Większość do izby jest odwożona któryś raz z kolei, a że z reguły nie dysponuje żadnym źródłem dochodu, to koszty noclegu w Bielsku-Białej (trzysta złotych) ponosi gmina, czyli wszyscy podatnicy. Do tej pory nie znaleziono w mieście logicznego rozwiązania tego problemu.

Więcej czytaj w Gazecie Czechowickiej.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.