czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 czerwca 2004
  • wyświetleń: 743

Po Czechowicach grasują oszuści

Reklama

W Czechowicach-Dziedzicach pojawili się dzisiaj (wtorek) oszuści “alarmowi”. Do miejscowych kiosków RUCH-u przychodzi kobieta oferująca hurtową sprzedaż alarmów. W kilka minut później podchodzi “przypadkowy” klient (mężczyzna), który jest zainteresowany zakupieniem towaru. Wówczas obsługa kiosku, bez wystawionej faktury, przyjmuje i płaci za alarmy. Klient wycofuje się z transakcji i odchodzi. Okazuje się, że do kiosku trafiły buble alarmowe o wartości 5 złotych, za które zapłacono po 36 złotych za sztukę.

Policja ostrzega przed tego typu oszustami i zachowanie rozwagi przy podejmowaniu nierozważnych transakcji. Dzisiaj do godz. 11-tej na terenie Czechowic-Dziedzic doszło już do trzech tego typu oszust.

Policjanci ustalili, że oszuści poruszają się zielonym lub seledynowym pojazdem. jest to grupa 3-osobowa: dwie kobiety i jeden mężczyzna. Kobiety są w wieku 25 i 50 lat. Starsza nosi złota biżuterię, młodsza ma włosy w kolorze blond. Mężczyzna jest ubrany w garnitur.

Prosimy wszystkich, którzy mogą pomóc w zatrzymaniu oszustów o pilny kontakt z Komisariatem Policji Czechowicach-Dziedzicach, tel. 215-32-35 lub dyżurnym KMP w BB, tel. 812-12-02.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.