czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 lutego 2011
  • wyświetleń: 2226

Zebrano 108 ton odpadów

W 2010 roku na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice odebrano ponad 108 ton odpadów - poinformował Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

Odpady w 2010 r. stanowiło: 69,83 ton odpadów zawierających azbest z zabudowy jednorodzinnej, 37,06 ton odpadów wielkogabarytowych, 1,34 ton odpadów niebezpiecznych (w tym: 53 kg baterii i akumulatorów, 6 kg świetlówek, 4 kg leków, 300 kg olejów silnikowych, 255 kg materiałów izolacyjnych, 16 kg środków ochrony roślin, 188 kg opakowań zawierających pozostałości substancji niebezpiecznych, 451 kg farb i lakierów, 64 kg papy, 4 kg rozpuszczalników).

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będzie nadal odbierany przez firmy Polbud oraz Sky Recykling System.

Pozostałe odpady segregowane tj. opakowania z tworzyw sztucznych, szkło, makulatura oraz odpady biodegradowalne (skoszona trawa i liście) są odbierane przez firmy wywozowe w ramach umów na odbieranie odpadów komunalnych zawartych z poszczególnymi mieszkańcami bądź zarządami wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Odpady segregowane z zabudowy jednorodzinnej odbierane są w systemie workowym. Każdy worek posiada dokładną instrukcję prawidłowej segregacji. Natomiast na terenie zabudowy wielorodzinnej obowiązuje system pojemnikowy.

Terminy i zasady odbioru odpadów segregowanych ustalane są przez firmy wywozowe, z którymi mieszkańcy mają podpisane umowy. Harmonogram odbioru odpadów segregowanych jest dostępny w siedzibach firm wywozowych.

aka / czecho.pl, źródło: UM Czechowice-Dziedzice, http://www.um.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.