czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 27 lutego 2011
  • wyświetleń: 3042

Bezpłatne warsztaty dla rodziców

Za nami:

Centrum Edukacji i Rozwoju w Czechowicach-Dziedzicach, w ramach programu Dobry Rodzic – Dobry Start organizowanego przez fundacje Dzieci Niczyje oraz Rzecznika Praw Dziecka zaprasza na cykl bezpłatnych warsztatów dla rodziców.

Bezpłatne warsztaty dla rodziców
Bez klapsa czyli jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice, fot. SK · fot. SK


Pierwsze z nich odbędą się w czwartek, 3 marca o godz. 17.30. Zajęcia odbędą się w Gimnazjum nr 1 przy ul. Polnej 33 w Czechowicach- Dziedzicach.

- Celem warsztatów, jest wsparcie rodziców w procesie wychowawczym, przekazanie wiedzy na temat umiejętności motywowania i wspierania dziecka, wymiana doświadczeń rodzicielskich a także poruszenie tematyki stosowania kar i systemu nagradzania dziecka. Podczas warsztatów wykorzystywane będą aktywne formy pracy, które umożliwiają występowania w dwóch rolach – rodzica oraz pedagoga. Dzięki ćwiczeniom w grupie, odgrywaniu scenek, wypowiedziom na forum będzie możliwość wykorzystania swojego osobistego doświadczenia – mówi jedna z prowadzących warsztaty Anna Krzempek.

Warsztaty podzielone będą na trzy bloki tematyczne:

„Nie” dla klapsa – dlaczego „nie” dla klapsa? Próbując odpowiedzieć na tak postawione pytanie, uczestnicy będą mogli przyjrzeć się motywom, które kierują rodzicami, gdy stosują te i inne krzywdzące metody wychowawcze, a także przyjąć perspektywę dziecka, które doświadcza takiego sposobu wychowania.

Uczucia – w tym bloku tematycznym uczestnicy będą zajmować się obszarem uczuć, pod wpływem, których rodzice zazwyczaj stosują klapsy jako metodę wychowawczą. Uczestnicy będą poszukiwać sposobów pomagających rozpoznać uczucia w sobie oraz w innych, a także sposobów radzenia sobie z nimi w sytuacjach trudnych.

Zamiast klapsa – w tym bloku tematycznym będzie można poznać inne niż klaps metody wychowawcze, które pomogą rodzicom zachęcać dzieci do współpracy, a także przyjrzą się różnicy pomiędzy karą a konsekwencją.

Po zakończeniu szkolenia każdy otrzyma materiały na temat stosowania kar i funkcjonowania systemu nagradzania dzieci. Zgłoszenie należy przesłać do końca lutego - decyduje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc ograniczona. Więcej informacji: www.ceir.pl

SK / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.