czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 czerwca 2004
  • wyświetleń: 862

Ludzie gorsi niż szarańcza

O ile czechowickie ulice są w miarę czyste, o tyle na obrzeżach miasta plagą są nielegalne wysypiska śmieci. A powstaje ich coraz więcej. „ – Nie pomagają nakładane przez nas grzywny. Często nie daje efektów nawet skierowanie sprawy do sądu – rozkłada ręce komendant czechowickiej Straży Miejskiej Marek Wróbel – Miasto pomagają sprzątać harcerze z lokalnego hufca, ale i tak śmieci zamiast ubywać ciągle tylko przybywa”. Najgorszą sławą okryte są nielegalne składowiska w okolicy „Bażańca” oraz ulic: Wierzbowej, Nad Białką, Pionkowej i Dużej.

Udrękę Straży Miejskiej stanowią również zbieracze złomu. „ – Ludzka fantazja nie zna granic – mówi komendant - Giną nie tylko znaki drogowe i pokrywy na studzienki. Ostatnio ktoś ukradł dwie żeliwne lampy z ‘Lasku’”. O ile zniknięcie śmietnika, czy lampy nie stanowi jeszcze dużego zagrożenia, o tyle kradzież pokrywy na studzienkę, czy popularnych ostatnio, miedzianych przewodów wysokiego napięcia może się skończyć tragedią. Strach pomyśleć co by się mogło stać, gdyby ktoś wpadł na pomysł „rozkręcenia” elementów zwrotnic kolejowych.

„ – Chciałbym mocno wierzyć, że to nie miejscowa ludność niszczy miasto, ale przyjezdni na gościnnych występach – mówi komendant Wróbel – Sterta wystawionych mandatów rozwiewa jednak moje złudzenia”.

To przykre, że niektórzy nie dbają o miasto, w którym żyją. Zwłaszcza, że niektóre nielegalne składowiska śmieci powstają na terenach zalesionych, a tych przecież w Czechowicach jest tak niewiele.

MiK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.