Wiadomości

  • 24 czerwca 2004
  • wyświetleń: 714

Po wybuchu – przyjacielska inicjatywa

19 czerwca minął miesiąc od wybuchu w czechowickim Zespole Szkół „Silesia”. W jednym z ostatnich wydań Dziennika Zachodniego można wyczytać: „Przyczyną zagazowania zaplecza sali gimnastycznej było pęknięcie spoiny na gazociągu, które wystąpiło po ‘poderwaniu’ rury w trakcie prowadzenia w tym rejonie prac ziemnych”. Najprawdopodobniej zawinił człowiek. Ktoś musi za to cierpieć. Na razie na łamach „Dziennika” pomoc poszkodowanemu zadeklarowała Górnośląska Spółka Gazownicza. Nie pozostaje obojętne również środowisko nauczycielskie. Na festynie majówkowym w Zespole Szkół nr 1 prowadzona była na ten cel specjalna kwesta.

W najbliższym czasie planowane jest również przeprowadzenie szerszej akcji, przygotowanej głównie przez środowisko nauczycielskie. W jej ramach prowadzone będą m.in. zbiórki pieniędzy i sprzedaż cegiełek. W planach jest również przeprowadzenie aukcji internetowej. O szczegółach postaramy się na bieżąco informować.

MiK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.