czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 19 lutego 2011
  • 19 marca 2011
  • wyświetleń: 5579

Czechosław dla najlepszych firm

Za nami:

Burmistrz Czechowic-Dziedzic ogłosił otwarty konkurs o tytuł Czechosław 2011. Jego celem jest wyłonienie i uhonorowanie firm z naszej gminy, promocja przedsiębiorczości oraz dobrych praktyk i etycznych postaw w biznesie.

Statuetka Czechosława
Statuetka Czechosława · fot. centrumfotograficzne.com


W konkursie mogą brać udział przedsiębiorcy działający na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie karty zgłoszenia oraz dostarczenie jej do sekretariatu konkursu w terminie do 21 marca.

Ideą konkursu jest uhonorowanie wysiłku firm w sposób szczególny wyróżniających się swoją działalnością, udziałem i zaangażowaniem w życiu społecznym Gminy Czechowice-Dziedzice i etyczną postawą na konkurencyjnym rynku.

Tytuł Czechosław 2011 przyzna Kapituła Konkursu, którą tworzą reprezentanci środowiska gospodarczego, władz samorządowych, pozarządowych organizacji społecznych oraz instytucji otoczenia biznesu działających na terenie gminy.

Ocena odbędzie się w oparciu o: wpływ firmy na budowę pozytywnego wizerunku Gminy Czechowice-Dziedzice, udział firmy w życiu społecznym Gminy Czechowice-Dziedzice, etykę prowadzenia działalności gospodarczej, atrakcyjność oferty rynkowej, a także znaczenie i pozycja konkurencyjna na rynku.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: Produkcja i budownictwo oraz Handel i usługi. Nagrodą dla zwycięzców obu kategorii jest dyplom potwierdzający otrzymanie tytułu oraz okolicznościowa statuetka - Czechosław.

Etymologia nazwy statuetki oddaje sens nagrody: Czechosław - jako sławiący Czechowice-Dziedzice. To nagroda dla firm, które są naszą chlubą i które poprzez budowę własnej marki przyczyniają się do kreowania pozytywnego wizerunku całej gminy. Elegancka i krocząca naprzód postać symbolizuje solidność działania oraz aktywną i etyczną postawę laureata nagrody.

Strój Czechosława nawiązuje do przełomu XIX i XX w. - epoki, w której rozpoczął się nowy rozdział w dziejach rolniczej dotąd ziemi, na której wyrosły Czechowice-Dziedzice. Autorem wykonanej z brązu i opartej na marmurowej podstawie statuetki Czechosława jest krakowski rzeźbiarz Marek Stankiewicz.

Rozstrzygnięcie konkursu, ogłoszenie jego wyników i wręczenie nagród laureatom planowane jest 28 kwietnia podczas uroczystej gali.

aka

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.