czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 17 lutego 2011
  • wyświetleń: 4526

Zlikwidowali Izbę Wytrzeźwień?

Mieszkańcy czechowickiej gminy zamiast do Izby Wytrzeźwień trafią teraz do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym.

Zlikwidowali Izbę Wytrzeźwień?


Nowa placówka przejęła zadania, majątek, zobowiązania i należności Izby. Ośrodek funkcjonuje jako jednostka budżetowa gminy Bielsko – Biała. Z roku na rok coraz więcej mieszkańców naszej gminy „korzysta” z przymusowego trzeźwienia. W 2006 do Izby Wytrzeźwień trafiło 350 osób, w 2007 – 346, w 2008 – 426, w 2009 – 451.

Na podstawie przeprowadzonych w czerwcu ubiegłego roku badań monitoringowych w Czechowicach-Dziedzicach alkoholizm zajmuje drugie miejsce w hierarchii problemów społecznych. Wymienia go 50% badanych.

Według danych szacunkowych co piąty mieszkaniec miasta uwikłany jest w jakiś sposób (osobiście lub przez członków rodziny) w problem alkoholowy. Młodzi ludzie w Czechowicach-Dziedzicach nie mają problemu z omijaniem zakazu sprzedaży alkoholu osobom niepełnoletnim. 31% uczniów klasy III gimnazjum kupowało samodzielnie alkohol.

nan / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.