czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 19 lutego 2011
  • wyświetleń: 1470

Konkurs z okazji Roku Lasów

Na początku lutego Organizacja Narodów Zjednoczonych oficjalnie rozpoczęła światowe obchody Międzynarodowego Roku Lasów. W akcję włączył się Zespół Szkół Silesia.

Główne hasło brzmi: „Lasy dla ludzi” i jego celem jest uświadomienie nam, jak ogromne znaczenie mają lasy w życiu każdego z nas. Las łagodzi klimat, daje ludziom na całym świecie drewno, leki i środki do życia.

Główne założenia obchodów to: wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa na temat dobrego stanu lasów europejskich; uświadomienie społeczeństwu, że lasy zarządzane zgodnie z zasadami trwałej i zrównoważonej gospodarki leśnej są źródłem tlenu, drewna, energii, zapewniają miejsca pracy; a także zwiększenie atrakcyjności drewna jako surowca i źródła energii, przez poprawę zrozumienia przez społeczeństwo zdolności odnawiania się lasów europejskich.

W związku z obchodami szkoła zaprasza uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie na najlepszą prezentacje multimedialną na temat: „Lasy dla ludzi”. Organizatorkami konkursu są p. Sylwia Zagata i p. Anna Bronowska.

aka / czecho.pl, źródło: ZS Silesia

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.