czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 24 lutego 2011
  • wyświetleń: 16180

Uczniowie mają haka na raka

Już po raz trzeci uczniowie Zespołu Szkół „Silesia” uczestniczą w programie: „Mam Haka na Raka”. Jest to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce.

Uczniowie mają haka na raka


W tym roku w programie uczestniczą uczniowie klasy pierwszej technikum informatycznego w składzie: Krzysztof Giertler, Dominik Drozdek, Paweł Suchy i Kamil Szczepańczyk. Jak co roku opiekunem zespołu jest pani Anna Bronowska.

Głównym celem młodzieży jest promowanie profilaktyki nowotworowej poprzez propagowanie postaw prozdrowotnych skierowanych do najbliższego otoczenia: kolegów, rodziców, dziadków czy sąsiadów. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że szybka diagnoza w przypadku raka jest niezwykle ważna, bo może uratować nam i naszym najbliższym życie.

W tym roku tematem akcji jest rak płuc, który uchodzi za jednego z najgorszych nowotworów. Wynika to przede wszystkim z jego historii naturalnej: objawy pojawiają się późno i są mało specyficzne. Leczenie jest bardzo trudne i nie przynosi zadowalających efektów.

frodo_27 / klub czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.