Wiadomości

  • 24 lutego 2011
  • wyświetleń: 8846

Zabójca Asi był niepoczytalny?

36-letni mężczyzna, który przyznał się do zamordowania Joanny Surowieckiej, trafił na obserwację psychiatryczną do szpitala przy areszcie w Krakowie. Zgodę na umieszczenie mężczyzny w szpitalu wydał katowicki Sąd Okręgowy.

Zabójca Asi był niepoczytalny?
fot. Policja


Prokurator rejonowy w Pszczynie Bogusław Rolka poinformował, że 36-latek został już wcześniej przebadany przez psychiatrów. Nie potrafili oni jednak wypowiedzieć się jednoznacznie co do jego poczytalności, dlatego wystąpili z wnioskiem o skierowanie mężczyzny na obserwację psychiatryczną. Katowicki sąd okręgowy przychylił się do wniosku.

Obserwacja potrwa cztery tygodnie, z możliwością przedłużenia na wyznaczony przez sąd okres, jeśli lekarze uznają to za konieczne.

20-letnia studentka z Czechowic-Dziedzic zaginęła w czerwcu 2006 roku, w drodze na dworzec kolejowy w Goczałkowicach Zdroju. Miała jechać na egzamin, ale do pociągu już nie wsiadła. Przeprowadzono gruntowne poszukiwania, które zakończyły się fiaskiem. Dopiero w listopadzie ubiegłego roku policja zatrzymała podejrzanego o zabójstwo 36-letniego mężczyznę z Czechowic-Dziedzic. Przyznał się do zbrodni i wskazał miejsce, w którym ukrył ciało. Grozi mu dożywocie.

aka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.