czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 25 lutego 2011
  • wyświetleń: 2843

Zagrożony Orlik - ciąg dalszy

W październiku ubiegłego roku jako pierwsi poinformowaliśmy o zagrożonej inwestycji - budowie boiska sportowego Orlik przy Szkole Podstawowej nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach.

Zagrożony Orlik - ciąg dalszy


Wówczas zgłosił się do nas główny wykonawca z informacją, że nie ma zagrożenia i zapewnieniem, że planowane prace skończą się w terminie, czyli do końca grudnia. Tymczasem jak się okazuje pojawił się problem, bo do dzisiaj boisko jest nieskończone.

Jak zapewniają władze miasta gmina nie straci ministerialnej dotacji - budowę Orlika w ramach programu rządowego "Orlik 2012" finansuje m.in ministerstwo sportu i turystyki. Do tej pory zostało wykonanych ponad 60 proc. robót. Na pozostałe (m.in. wykonanie nawierzchni, oświetlenia i ogrodzenie terenu) ma zostać wyłoniony nowy wykonawca, który dokończy budowę.

Niesolidna firma, która nie wywiązała się z planowanej inwestycji zostanie obciążona karami wynikającymi z niedotrzymania umowy.

SK / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.